KRAJ ZA LASLA: Đere zaustavljen na startu mastersa u Montrealu

Naš teniser Laslo Đere poražen u prvom kolu turnira u Montrealu (Photo: Mike Hewitt/Getty Images)

Naš teniser Laslo Đere zaustavljen je na startu mastersa u Montrealu. Bolji od njega je bio Čileanac Kristijan Garin sa 6:2, 7:6(4).

U prvom setu viđena je potpuna dominacija Čileanca (36. na ATP listi), koji je napravio dva brejka, dok rivalu nije dozvolio nijednu priliku da mu oduzme servis.

Totalno druga slika viđena je u nastavku duela. Probudio se 37. teniser sveta. Izjednačeno je bilo do sedmog gema kada je Garin opet napravio brejk.

MERIDIAN SELEKTOR – SKRATI SPISAK Izaberi idealnih 12 i osvoji vredne nagrade

Tada je delovalo da je sve gotovo, ali krenuo je na sve ili ništa Laslo. Najpre je vratio izgubljeno, a potom je i propustio set loptu.

Ušlo se u taj-brejk, tu je se ipak bolje snašao Garin, koji je slavio posle jednog sata i 41 minuta igre.

Naredni rival čileanskom igraču biće pobednik duela Džordan Tompson – Džon Izner.

OBAVEZNO POGLEDAJTE Plavi VS crveni dres i Indijanapolis 2002: Teodosić i seda brada, Simon na Trgu, Lučić i balkon