NOVAK EKSPRES Đoković sprema Vavrinki osvetu za 2016. na US Openu

Srbija je sa Noletom u timu mnogo jača (FOTO: Katharine Lotze/Getty Images)

Novak Đoković se bez većih problema plasirao u osminu finala US Opena, pošto je pobedio Denisa Kudlu sa 6:3, 6:4, 6:2.

Najbolji teniser sveta se domogao 12. put u karijeri ove faze turnira.

Važnije od same pobede je to da levo rame nije predstavljalo problem i da je Nole jedinog protivnika imao u Amerikancu.

Zanimljivo da je 111. igrač na ATP listi u prva dva kola pobedio dvojicu naših tenisera – Janka Tipsarevića i Dušana Lajovića.

U prvom setu je Đokoviću jedan brejk bio dovoljan da povede. A kada dobije uvodni deo igre teško ga je stići. Imao je Kudla u sedmom gemu kada je srpski as servirao za set dve šanse da vrati izugbljeno, no Novak to nije dozvolio.

I drugi segment meča protekao je identično kao i uvodni. Prvi reket planete je bio taj koji je prvi napravio brejk.

Kudla je opet propustio dve brejk šanse u trenucima kada je Nole servirao za set.

NOVAK ĐOKOVIĆ OSVAJA US OPEN?!

Pozdrav Đokovića i Kudle na kraju meča (Photo: Katharine Lotze/Getty Images)

Spasene brejk lopte su samo još jedan pokazatelj zašto je Đoković tu gde jeste, i zašto ga s pravom smataju jednim od najboljih igrača svih vremena.

Žurilo se teniseru iz Beograda da što pre okonča meč, te je u tom stilu i odigrao treći set.

Dva puta je Amerikancu oduzeo servis i plasirao se u naredno kolo za dva sata i pet minuta igre.

Prava poslastica na terenima „Flešing Medouza“ očekuje ljubitelje „belog sporta“, jer će Đoković u osmini finala odmeriti snage sa Stanom Vavrinkom.

Ova dva igrača su u prošlosti vodili velike borbe na najvećim turnirima. Biće to njihov prvi duel još od finala US Open 2016. godine, kada je slavio Švajcarac sa 3:1 u setovima.

Ovo je idealna prilika da se Đokoviće revanšira 24. teniseru sveta.