Top 5 stvari koje smo videli u sredu: Šok za Barsu i Real, magija Azara i iživljavanje Dortmunda

Real Madrid Serhio Ramos
(Photo by Aitor Alcalde/Getty Images)

Ova nedelja je jedna od omiljenijih za fudbalske sladokusce – možda nema evropskih takmičenja, ali odličnog fudbala ima na pretek. Igraju se vanredna kola u Nemačkoj, Španiji, Francuskoj i Italiji, dok je u Engleskoj na redu Liga kup.

To je donelo neke interesantne utakmice i još interesantnije rezultate, a mi pravimo pregled najzanimljivijih događanja sa mečeva odigranih u sredu uveče.

NOVI EVROGOL PODKAST JE TU! O DERBIJU, SRBIJI I SELEKTORU, PRIJOVIĆU U PREMIJER LIGI I MNOGIM DRUGIM TEMAMA!

Pade Barsa, al’ pade i Real!

(Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Ovo je bio skoro pa istorijski dan za Primeru! Prava reklama za možda i najjaču ligu sveta, u kojoj su velikani bili potučeni. Prvo je Barselona izašla na teren i to u Madridu, protiv Leganesa, a Kutinjo ih je već posle desetak minuta igre doveo u vođstvo u svom stilu.

Ipak, Đeraru Pikeu se to izgleda nije dopalo, pa je rešio da upropasti stvar svojim greškama koje su vodile do golova protivnika. Leganes je tako u 52. i 53. minuta stigao do golova koji su značili preokret, a Blaugrana do kraja meča nije mogla čak ni do boda.

Međutim, to što je Barsa osvojila jedan bod u poslednja četiri dana, drugi Madriđani nisu iskoristili. Konkretno se to odnosi na Real, koji je imao priliku da zaposedne na čelo tabele pred derbi protiv Atletika. Ipak, nešto su se pitali Andre Silva i njegova Sevilja.

Portugalac je potvrdio da mu Andaluzija prija više od Milana, pa je Real Madrid potopio sa dva pogotka u prvom poluvremenu. Sevilja je evropskog prvaka dotukla do kraja tog dela igre, kada je Visam Ben Jeder postavio, ispostaviće se, konačnih 3:0. Real je bio neprepoznatljiv, Marselo je odigrao posebno loš meč, dok je Tomaš Vaclik na golu Sevilje zatvorio i ono malo prilika koje je kraljevski klub imao da se vrati u meč.

Azar izbacio Liverpul

Na Ostrvu se za to vreme igrao jedan od najčešćih derbija engleskog fudbala, makar u poslednje dve decenije. Liverpul i Čelsi su igrali njihov 54. međusobni okršaj u 21. veku, a ekipa Mauricija Sarija je slavila 2:1.

Glavni ‚‚krivac“ za to bio je fenomenalni Eden Azar. Belgijanac je još jednom pokazao svu raskoš svog nesumnjivog talenta – ali i kvaliteta – nanizavši nekoliko igrača Redsa i potom zakucavši loptu u mrežu Vilija Kabaljera.

ON JE VEĆ DVOCIFREN! KO JE KŠIŠTOF PIONTEK, ĐENOVIN DRAGULJ I ‚‚NOVI LEVANDOVSKI“?

Time je u potpunosti bio ostvaren preokret nakon što je vođstvo domaćima doneo Danijel Staridž. Englez je imao i jednu priliku kada je promašio prazan gol već savladanog Minjolea, a usledila je kazna u vidu golova Emersona Palmijerija i pomenutog Azara. Sve što možemo da vam poručimo je da ponovo uživate u pogotku Belgijanca.

Valensija i dalje 0

Valensija
(Photo by David Ramos/Getty Images)

Prošle sezone u ovo vreme bili su na putu da ostvare najbolji start u istoriji kluba. U tome su i uspeli, na kraju su se plasirali i u Ligu šampiona, ali nova sezona za ekipu Marselina Torala je daleko teža. Valensija je odigrala šest mečeva u Primeri i jedan u Ligi šampiona. Učinak? Pet nerešenih i dva poraza. Pobeda – nula.

Ovoga puta su Slepi miševi odigrali 1:1 protiv odlične Selte. Miši Batšuaji je bio strelac sredinom prvog dela igre, ali je Jago Aspas u finišu susreta ponovo bio spasilac tima iz Galicije. Time se nastavila loša forma Valensije koja će prvu pobedu od 20. maja morati da traži na Anoeti, protiv Real Sosijedada.

Trenutno 15. mesto nikako ne sluti na dobro…

‚‚Milioneri iz Dortmunda – uhvaćeno, Čekićari iz Londona – uhvaćeno“

(Photo by Alexander Scheuber/Bongarts/Getty Images)

Šta drugo da nam padne na pamet nego citat čuvenog Cileta iz filma ‚‚Kad porastem biću kengur“? Borusija Dortmund je bila silovita u Bundesligi slavivši 7:0, dok je Vest Hem u Liga kupu bio još bolji – 8:0.

Timovi koji su stradali su Nirnberg i Maklsfild Taun. Milioneri su na svom Signal Iduna parku odmah od starta. Na poluvremenu je bilo 4:0, a tri gola postigli su u završnici meča. Valjda su shvatili da će im trebati za gol-razliku. Marko Rojs je postigao dva gola i zabeležio asistenciju, a među strelcima je bio i mladi Englez Džejdon Sančo.

IMAŠ 15 I PO GODINA? VREME JE DA ZAIGRAŠ ZA FULAM!

Sa druge strane, Vest Hem je imao lakši posao jer su igrali protiv niželigaša. Tačnije protiv trenutno najlošijeg tima u profesionalnom fudbalu – Maklsfild Taun se nalazi na poslednjem mestu Lige 2.

Svoje samopouzdanje su golovima podizali Robert Snodgras, Lukas Perez i Mikail Antonio, a u strelce se upisao i doskorašnji igrač Fulama Rajan Frederiks. Sledeći meč u Premijer ligi stiže protiv ranjivog Mančester Junajteda, pa nije nemoguće da se Marko Arnautović i ekipa ovoga puta pokažu protiv jačeg protivnika.

Ludi finiš u Marseju

Tovan
(Photo by Giuseppe Bellini/Getty Images)

Red je da malo skoknemo i do Francuske. A zašto i ne, kada smo imali šta da vidimo. Utakmica Olimpika iz Marseja i Strazbura je bio meč kola u tamošnjoj Ligi 1. Gosti su poveli preko Kenija Lale, da bi pred odlazak na odmor Marsej preokrenuo golovima Dimitrija Pajea i Morgana Sansona.

U nastavku je bilo viđeno dosta prilika na obe strane, da bi onda Džordan Amavi ‚‚ukrao“ šou direktnim crvenim kartonom u 52. minutu. Gotovo 40 minuta je Marsej igrao sa igračem manje, da bi Nuno Da Kosta u 89. minutu doneo vrlo važno izjednačenje za Strazbur.

U SUBOTU SE IGRA DERBI MADRIDA! REAL ILI ATLETIKO?

I taman kada se činilo da je to to, Valer Žerman u 91. minutu uspeva da stigne do pogotka za ekipu sa Velodroma koji se tako izjednačio sa Lionom. Oba Olimpika sada imaju po 13 bodova i prvi su pratioci PSŽ-a koji već ima maksimalnih 21.

Zanimljivo je da je u Ligi 1 trenutno 11. tim na tabeli ima samo tri boda manje od timova na pozicijama od drugog do četvrtog mesta, pa će biti vrlo uzbudljivo u borbi i za Ligu šampiona i za Ligu Evrope. Pa i to je valjda nešto kada je PSŽ već pretplaćen na čelo tabele…