Tri gola Partizana za laganu pobedu i 5 stvari ključnih stvari za nastavak sezone

0

Partizan je savladao Bačku 3:0 na gostovanju i tako je trijumfalno započeo drugi deo sezone u kome juri Crvenu zvezdu na prvom i Radnički iz Niša na drugom mestu.

Crno-beli su rutinski došli do ove pobede. Prvo je Nemanja Nikolić u sedmom minutu doneo prednost timu Zorana Mirkovića, a onda je Nemanja Miletić asistirao za Rikarda Gomeša u 56. minutu za 2:0. Na kraju je tačku na ovu pobedu stavio Goran Zakarić u 80. minutu.

BATA JE ZATEGAO TIM

Zoran Mirković je uspeo da popravi igru Partizana u defanzvi i periodu pre zimske pauze, ali na ovom meču je Bačka uspela da stvori samo jednu priliku na meču. Pre svega je dobar posao odradio vezni red Partizana koji je sprečio protivnika da kreira akcije i tako je gostujući tim sačuvao svoj gol.

Nije Vladimir Stojković imao mnogo posla na ovom meču, a s obzirom da Bačka nije puno napadala bekovi su imali mnogo više prostora da idu u napad.

NEMANJA R MILETIĆ OPET SJAJAN

Opet je igrao na poziciji desnog beka i opet je bio među najboljima na terenu. Novopečeni reprezentativac Srbije je bio konstantna pretnja u napadu, a kod gola Rikarda Gomeša uputio je idealan centaršut.

Po njegovoj strani nije bilo opasnosti po gol Partizana, tako da je i defanzivne zadatke odrađivao sjajno. Veliko je pitanje da li će Partizan još dugo uspeti da ga zadrži.

RIKARDO DAO GOL, ALI…

Postigao je drugi pogodak na meču Rikardo Gomeš, ali veliki problem su i dalje njegovi promašaji. Imao je nekoliko odličnih prilika, pa iako je sjajno njegovo pozicioniranje veliki je problem što u realizaciji nije efikasniji.

Veliki derbi u Engleskoj: Junajted ili Liverpul? Proveri kvote!

GDE SU POJAČANJA?

Jedino pojačanje na terenu za Partizan bio je Zoran Tošić. Uz pomoć igrača suparničkog tima uspeo je da asistira kod prvog gola i nadajmo se da su povrede iza njega.

Nijedno od pojačanja iz zimskog prelaznog roka se nije pojavilo na terenu i to sigurno ne raduje navijače Partizana.

TU SU MLADI!

Partizan ostaje na svojim mladima, a ovaj meč je počeo Svetozar Marković koji nastavlja da bude redovan u prvoj postavi. Šehović i Filip Stevanović su odigrali poslednjih nekoliko minuta i jasno je da se može očekivati da će ova dvojica mladih igrača u drugom delu sezone dobijati više šanse.