Trinkijeri debitovao pobedom, Partizan naneo prvi poraz Megi!

Trinkijeri

Sremska Mitrovica je bila domaćin prvog derbija u ovom kolu ABA lige. Mega Bemaks, ekipa koja do večeras nije znala za poraz, ugostila je Partizan. Bio je to debi za novog trenera Trinkijerija i ako se po jutru dan poznaje, ima razloga za optimizam.

Nije ovo bila naročito lepa utakmica ali je italijanskom treneru mnogo koristila. Videle su se neke prednosti, ali i mane, crno-belih pa će upravo na tome morati da radi Trinkijeri. Partizan je prekinuo neugodan niz poraza.

U Sremskoj Mitrovici slavili su rezultatom 74:81 i tokom većeg dela meča nisu imali problema. Presudio je loš šut za tri poena Mege, koja je meč završila sa samo tri postignute trojke. Probali su čak 31 put a Mokoka i Mušidi su zajedno imali čak jedanaest promašenih trojki bez ijedne ubačene.

JOŠ TRI MEČA ABA LIGE!

Bio je ovaj meč i povratak Radeta Zagorca. Najbolji igrač Partizana i čovek koji je trebalo da bude oslonac u ovoj sezoni vratio se posle kratke pauze. Bio je raspoložen za igru i videlo se da mu je košarka nedostajala. Pokazao je to večeras publici.

Partizan je veoma brzo stigao do dvocifrene prednosti, bilo je 17:7 već nakon nekoliko minuta igre. Lomio je obruče po Mitrovici u tim momentima Lendejl. Najenergičniji igrač Partizana hvatao je ofanzivne skokove i odbijene lopte vraćao u koš.

Plus od devet poena sa kraja prve četvrtine Partizan je uvećao i u drugom delu. Nakon jedne nesportske i tehničke Milojeviću, bilo je jasno u kom će smeru otići ovaj meč. Partizan je bio sigurniji a ličnih grešaka je bilo baš mnogo.

Mega je na poluvremenu imala šut za tri poena od čak 2/14, dok su crno-beli bili mnogo bolji,  6/15. Stanić na jednoj a Stefan Janković na drugoj strani sakupili su po četiri lične greške do poluvremena. Na pauzu se otišlo sa 35:46 a njihovi problemi sa faulovima su uticali i na kasniju minutažu.

Ušlo se u četvrti deo igre sa prednošću Partizana od 14 poena. Bilo je 55:69 nakon 30 minuta košarke u Mitrovici i pomislili smo da je meč odlučen. Mega nije mislila tako, pa je uspevala da se vrati čak i na -5 u jednom trenutku.

Partizan je imao ogromnih problema u ovom delu igre, duge periode bez postignutog koša i krizu u odbrani. Čini se da je defanzivni skok bio najveći problem oba tima danas, pa je mnogo promašenih šuteva završilo u rukama igrača koji su u napadu.

KO OSVAJA EVROKUP?

Nismo videli mnogo od košarke ali navijači Partizana nemaju ništa protiv toga. Prekinut je loš niz rezultata, novi trener je debitovao pobedom a vratio se Zagorac. Crno-beli sada imaju skor 3-3, dok je Mega na 5-1.

Najbolji pojedinac meča je bio Goga Bitadze, ABA MVP za mesec oktobar. Ubacio je 28 poena, uz samo jedan promašaj iz igre i bez promašaja za dva poena. Nije imao prave saradnike, dok su na drugoj strani Marinković i Zagorac ubacili po 17 poena, a još tri igrača imala dvocifren učinak.