TURBO ĐOKOVIĆ: Nole samleo Zvereva za polufinale Rolan Garosa

Novak cilja petu krunu u Londonu (FOTO: Clive Mason/Getty Images)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale Rolan Garosa, pošto je bio bolji od Aleksandra Zvereva sa 7:5, 6:2, 6:2.

Naš as je malo problema jedino u prvom setu. Pretio je Nemac da dobije taj deo igre, jer napravio brejk i poveo 5:4.

Ipak, kada je trebalo da odesrvira za dobijanje seta, kao da se uplašio. Istina imao je sa druge strane mreže najboljeg na planeti, ali…

Nole je ekspresno vratio brejk, potom 5. igraču na ATP listi još jednom oduzeo servis i osvojio prvi set.

Drugi period meča protekao je u surovoj dominaciji Novak Đokovića. Ponovo je napravio dva brejka, a rivalu nije dozvolio nijednu šansu da mu ugrozi servis.

Nole će se u borbi za finale boriti protiv Dominika Tima (Photo: Clive Brunskill/Getty Images)

Nakon toga je postalo jasno da Zvereva samo čudo može da spasi poraza. Nemac je na startu trećeg seta propusti dve prilike da našem asu oduzme servis.

SENZACIJA NA ROLAN GAROSU: Anisimova srušila aktuelnu šampionku

Kada to nije iskoristio postalo je jasno da mu povratka nema. Đoković je lako meč koji je trajao dva sata i 12 minuta priveo kraju i došao na dva koraka do trofeja.

Rival najboljem teniseru sveta u polufinalu biće Austrijanac Dominik Tim, koji je savladao Karena Hačanova sa 6:2, 6:4, 6:2.