Udariće Modrić na Mamića! Real Madrid rutinirao Kašimu, het-trik Bejla (VIDEO)

0
Real Madrid
(Photo by Francois Nel/Getty Images)

Aktuelni evropski i svetski šampion imaće priliku da odbrani planetarnu krunu. Real Madrid je u polufinalu Svetskog klupskog prvenstva lako savladao šampiona Azije Kašima Antlerse i tako se još jednom domogao završnog susreta – 3:1.

Igrači Santijaga Solarija su u meč protiv japanskog sastava ušao kao ogromni favoriti i tu ulogu su opravdali. Za to im je bilo potrebno tek desetak minuta prave igre, a do prvog gola se čekalo skoro čitavo poluvreme.

Real Madrid je imao inicijativu i videlo se da su bolji tim, ali su Kašimu načeli tek u 44. minutu. Geret Bejl je pred odlazak na odmor uspeo da savlada Sun Tae Kvuna i tako smiri navijače kraljevskog kluba.

MADRIĐANI U LIGI ŠAMPIONA IGRAJU PROTIV AJAKSA!

Da ne treba da brinu potvrdio im je upravo Velšanin u drugom poluvremenu. Nije mu dugo trebalo da reši svu dilemu oko pobednika ovog meča, jer je već u 53. i 55. minutu ponovo bio strelac i tako kompletirao het-trik.

Bejl je tako uspeo da bude strelac u sva tri polufinala Svetskog klupskog prvenstva u kojima je nastupao, a nakon toga njegovi saigrači nisu morali previše da se naprežu. Real je igrao praktično u punom sastavu i jedino su Lukas Vaskez i Markos Ljorente počeli meč od igrača koji bi se mogli smatrati rezervama.

(Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Luka Modrić, Toni Kros i Ljorente su kontrolisali sredinu terena, dok su poslednju liniju tima činili standardni Karvahal, Marselo, Ramos i Varan.

Do kraja meča, azijski šampion je uspeo da se upiše na semafor jer je u 78. minutu strelac za Kašimu bio Doi Šoma. Ipak, više od toga nisu mogli i Real je lako obezbedio plasman u finale. Tamo ih već čeka ekipa Al Aina, koja je u utorak u polufinalu posle jedanaesteraca savladala River Plejt.

KO ĆE BITI NOVI TRENER REAL MADRIDA?

Na klupi Al Aina sedi Zoran Mamić, hrvatski stručnjak i brat Zdravka Mamića, nekadašnjeg predsednika Dinamo Zagreba. Biće interesantno videti susret Mamića i Luke Modrića, zvanično najboljeg fudbalera sveta koji je bio sumnjičen za krivokletstvo na suđenju Zdravku Mamiću.

Real je i u finalu ogroman favorit, a reklo bi se da imaju odličnu priliku da ponovo odbrane titulu najboljeg tima na svetu.