Veče opasnih slobodnjaka: Di Marija kao na igrici, Sane ‚‚pocepao“ mrežu! (VIDEO)

DI Marija
(Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Posle utorka i dva meča Lige šampiona bez golova, navijači su konačno dobili ono čemu se najviše raduju. Međutim, tako je bilo i u pojedinim zaostalim mečevima u evropskim ligama, a dva pogotka su se posebno istakla.

Anhel Di Marija i Liroj Sane su učinili da ljubitelji fudbala ozbiljno uzdišu za majstorijama koje su načinili u sredu uveče.

POSLUŠAJ NOVI EVROGOL PODKAST – LIGA ŠAMPIONA, ATLETIKO, LIVERPUL I MARKO JOVANOVIĆ O PARTIZANU 2010. I ZVEZDI 2018.

Pari Sen Žermen je u okviru francuske Lige 1 dočekao Monpelje i ovo je ponovo bila utakmica u kojoj su se igrali rivalom. Oni su slavili 5:1, a Petar Škuletić i Damijen Le Talek su mogli samo da posmatraju kako se najbogatiji klub Francuske poigrava njima.

No, to je bio slučaj tek u drugom poluvremenu. Sve do finiša prvog dela igre rezultat je bio 1:1, da bi Anhel Di Marija stupio na scenu. Namestio je ‚‚slobodnjak“ na 20 i nešto metara i uputio hirurški precizan udarac. Išla je lopta pravo u rašlje, da bi se odbila od donji deo prečke, odskočila i potom se brzo vratila i udarila u gornji deo mreže. Prava majstorija!

Nije bilo ničega što je Lekont ovde mogao da uradi, da bi se PSŽ u nastavku razgoropadio. Krištof Nkunku je bio strelac za 3:1, potom je Hilton postigao autogol, da bi Kilijan Mbape postavio konačan rezultat. PSŽ sada ima čak 15 bodova više od Lila, koji je na drugom mestu, i pritom i dalje imaju utakmicu zaostatka. Samo je pitanje kog dana će i matematički odbraniti titulu…

A maestralan slobodan udarac izveo je i Liroj Sane. On je na meču Šalkea i njegovog Mančester Sitija u okviru osmine finala Lige šampiona pokrenuo svoj tim ka važnom preokretu.

Gubili su Građani 2:1 na poluvremenu, pošto su pri vođstvu nakon pogotka Serhija Aguera načinili dva jedanaesterca. Oba je uspešno izveo Nabil Bentaleb, pa je ekipa Pepa Gvardiole morala da se ozbiljno napregne u nastavku.

Igrali su i sa igračem manje posle isključenja tragičara Nikolasa Otamendija, ali Nemac Sane je tada stupio na scenu. Poravnao je na 2:2 snažnim udarcem sa distance, a delovalo je kao da će lopta pocepati mrežu gola Šalkea.

Gelzenkirhen je utihnuo, Siti se vratio u meč u 85. minutu! Tim za koji je nastupao Matija Nastasić nije imao dovoljno snage da izdrži i makar odnese remi na revanš u Mančester, jer je Rahim Sterling u 90. minutu doneo potpuni preokret.