PODVIG: Kecmanović izbacio Kolšrajbera u Štutgartu

Kecmanović u četvrtfinalu Njujorka (FOTO: Michael Reaves/Getty Images)

Naš teniser Miomir Kecmanović pobedom je počeo turnir u Štutgartu, pošto je bio bolji od Nemca Filipa Kolšrajbera sa 4:6, 7:5, 6:3.

Nije prvi set odigrao dobro 19-godišnji Srbin. Dozvolio je rivalu da mu dva puta oduzme servis, dok je on napravio jedan brejk, koji očigledno nije bio dovoljan za dobijanje uvodnog perioda.

Ipak, sjajan je 83. teniser na ATP listi bio u naredna dva segmenta meča. Stabilizovao je servis, nije dozvolio 51. reketu sveta nijednu brejk šansu.

Miomir je u drugom delu meča jedinu svoju iskoristio, i korak ga je delio od trijumfa.

ČUDESNI ŠPANAC: Nestvarne brojke Nadala, od 2005. do večnosti

Nastavio je u trećem setu u istom ritmu. Kolšrajber opet nije bio ni blizu da napravi brejk, pa je Kecmanović posle jednog sata i 58 minuta igre prošao dalje.

Protivnik našem teniseru u drugom kolu biće pobednik meča Denis Šapovalov – Jan-Lenard Štruf.