Voždovac pao na Marakani, Zvezda jesenji šampion

0
Fudbal Super League Season 2018-2019 Crvena Zvezda v Vozdovac Beograd, 02.12.2018. foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Pobedom nad Voždovcem na stadionu „Rajko Mitić“ rezultatom 2:0 Crvena zvezda je potvrdila titulu jesenjeg šampiona pošto sada ima devet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Radnički iz Niša, a 13 više od Partizana.

Crveno-beli su tražili pravi ritam u prvih dvadesetak minuta susreta sa ekipom Dragana Aničića, a onda za samo pet minuta rešili pitanje pobednika golovima Lorenca Ebisilija i El Fardu Bena u 28. odnosno 33. minutu.

Milan Pavkov nije igrao protiv Napolija na San Paolu, ali se vratio u sastav Vladana Milojevića za duel sa Voždovcem, a učestvovao je i u akciji kod prvog gola kada je prosledio loptu do Marka Gobeljića koji je uputio precizan centaršut i u šesnaestercu pronašao Ebisilija, a 27-godišnji Holanđanin šutirao glavom i pogodio za 1:0.

Samo pet minuta trebalo je aktuelnom srpskom šampionu i ovogodišnjem učesniku Lige šampiona da povisi na 2:0 posle kombinacije praktično istih igrača koji su učestvovali u akciji uoči prvog pogotka.

Ovoga puta, Ebisilio je proigrao Pavkova koji je glavom spustio loptu do Bena, pa bivšem napadaču Olimpijakosa nije bilo teško da savlada golmana Marka Ilića.

Voždovac je pokušao da odgovori u završnici prvog dela meča. Kružili su oko Zvezdinog kaznenog prostora, zabeležili solidnu šansu preko Miloša Mihajlova, ali činjenica je da su gosti uputili samo dva udarca u okvir gola, pa Milan Borjan nije imao mnogo posla, iako je dobio priliku da se istakne sa nekoliko intervencija.

Da li će PSŽ odneti pobedu sa Marakane?

U drugom poluvremenu, tačnije na oko pola sata pre kraja duela, Milojević je odlučio da aktivira Marka Marina i Gorana Čaušića, a teren su napustili Dušan Jovančić i Veljko Simić, dok je poslednjih petnaestak minuta u igri proveo i Ričmond Boaći nakon što je zamenio Pavkova.

Zvezda posle 18 utakmica ima 50 bodova, a u narednom kolu gostuje subotičkom Spartaku koji ima isti broj bodova kao i Voždovac (16). Četiri dana kasnije, 9. decembra, crveno-beli dočekuju kruševački Napredak, a zatim na Marakanu 11. decembra stiže Pari Sen Žermen.