ZVEZDA REMIZIRALA Naš šampion se ispromašivao, odluka u revanšu

U slučaju da šampion Srbije ispadne od Helsinkija kvalifikacije nastavlja u Ligi Evrope (FOTO: FK Crvena zvezda)

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno 0:0 protiv Suduve kao gosti u prvom meču kvalifikacija za Ligu šampiona.

Bio je šampion Srbije bolji rival na ovom susretu, ali terensku inicijativu tokom 90 minuta fudbala nije uspeo da kruniše golom.

Krenuli su izabranici Vladana Milojevića od starta utakmice da napadju ne bi li što pre stigli do prednosti. No, dobro su domaći igrači stajali na terenu i nisu dozvoljavali crveno-belima da ih ozbiljnije ugroze.

Marin je bio jedan od najboljih igrača Zvezde u Litvaniji (FOTO; FK Crvena zvezda)

Dobre šanse u prvom delu utakmice za crveno-bele su propustili El Fardu Ben i Ričmond Boaći. U oba navrata istakao se golman prvaka Litvanije Ivan Kardum.

Igrao se 44. minut kada je iz velike daljine ponovo pokušao Ben. Iz slične pozicije je pogodio protiv Suduve prošle godine. Sada je zamalo bio neprecizan reprezentativac Komorskih Ostrva.

Ipak, nešto otresitije je domaćin ušao u drugo poluvreme. Prvu dobru šansu u nastavku susreta imala je Suduva. Glavom je šutirao Mihret Topčagić, ali je odlično reagovao Milan Borjan i sprečio vođstvo domaćih.

Odmah u narednom napadu opet se u šansi možda i najboljoj na utakmici našao Ben. Ali i ovoga puta nije zatresao mrežu rivala. Udarac mu je blokiran, pa je od svega Zvezda dobila samo korner.

A, onda u 67. velika prilika za izabranike Vladimira Čeburina. Loptu je na pet metara primio Samir Kerla, no šutirao je malo pored desne stative.

Imala je i Zvezda do kraja meča priliku da dođe do prednosti. Nakon odbijene lopte posle kornera je šutirao Milan Rodić, ali njegov pokušaj je završio preko prečke.

Pokušao je Vladan Milojević izmenama, ali ni Milan Pavkov, Hose Kanjas i Aleksa Vukanović nisu mnogo promenili stanje na terenu, pa će odluka o tome ko prolazi biti doneta u Beogradu.

Revanš meč ovih timova igra se za sedam dana, 16. jula na stadionu „Rajko Mitić“.

BONUS VIDEO: Ana Dabović: Poštujem Marinu Maljković. Zajedništvo je donelo medalju!