ZVEZDA JE ŠAMPION: Evroliga i istorijska „stotka“ crveno-belih!

Zvezda je pobedila Budućnost u finalu prošle sezone (FOTO: Peđa Milosavljević/Starsport)

Crvena zvezda je ubedljivo savladala podgoričku Budućnost u petoj utakmici finala ABA lige, 97:54, čime su obezbedili regionalnu titulu i „kartu“ za Evroligu.

Neverovatan podatak je da je Zvezda ukupno pobedila Budućnost sa 100 razlike, ako se računaju utakmice kod kuće.

U prvom meču u hali „Aleksandar Nikolić“ Zvezda je pobedila 91:72 (+19), drugi je dobila sa 107:69 (+38), a posle dva poraza u Podgorici „crveno-beli“ su večeras slavili sa +43!

Ova večerašnja ujedno je i najubedljivija pobeda Zvezde protiv Budućnosti u istoriji!

Posle incidenta pre početka utakmice, kada je košarkaš Budućnosti Noris Kol gađao kamermana loptom i uletanja navijača na teren i povlačenja košarkaša gostiju s terena, meč odluke ipak je odigran.

Prvi put je Zvezda otišla na dvocifrenu razliku sredinom prve četvrtine (15:5), potom i 18:8, a onda je zaigrao Noris Kol, zahvaljujući kom je Budućnost smanjila na 18:13.

U drugoj četvrtini Zvezda je potpuno nadigrala goste, a blistao je Boriša Simanić.

Mladi as napravio je, po mnogima, potez sezone, kada je pri 35:20 blokirao Erla Klarka ispod svog koša, pa istrčao kontru i na asistenciju Čovića za „alej-up“ zakucao na drugoj strani.

To je bio trenutak „eksplozije“ u hali i činilo se da Budućnosti nema povratka. Tako je i bilo.

Do poluvremena Zvezda je otišla i na 26 razlike, 47:21, pa je bilo jasno da će drugo poluvreme biti samo formalnost.

Razlika je rasla, na 38, pa na 40, 42 (81:39), do maksimalnih 45 (97:52).

Gosti su jedva čekali kraj i oproštaj od Evrolige u kojoj su proveli sezonu u kojoj se nisu proslavili.

Najefikasniji u Zvezdi bili su Kej-Si Rivers sa 21 poenom, Simanić, Odžo i Faje sa po deset i tako dalje…

Budućnost nije imala nijednog igrača sa dvocifrenim učinkom, a Kol je bio najefikasniji sa devet poena.

Tako se Evroliga vratila u Beograd, a ako se ostvare prognoze – Zvezda neće biti naš jedini predstavnik.