Zvezda od minus 18 do drame i poraza u Malagi, Reglend podbacio

Iako su u prvom poluvremenu dozvolili Unikahi da ode i na plus 16 i generalno pružili jednu od najlošijih partija u sezoni, košarkaši Crvene zvezde uspeli su u potpunosti da se vrate u meč drugog kola Top 16 faze Evrokupa u Malagi, imali šut i za produžetak, ali na kraju nisu uspeli da režiraju preokret – 79:74.

Crveno-beli su veoma loše otvorili duel u Palati sportova „Hose Marija Martin Karpena“, dozvolili su Špancima da se rastrče po parketu, a odbrana je od prvog minuta izgledala prilično labilno, pre svega u reketu s obzirom da je Unikaha upravo ispod obruča izgradila dvocifrenu prednost.

Tomić je ubrzo zamenio Majka Cirbesa i aktivirao Majkla Odža, kao i Dušana Ristića, ali to nije mnogo promenilo stanje na parketu, dok je Zvezda u napadu nastavila da gubi lopte, najviše preko Džoa Reglenda i Bilija Berona koji nisu uspevali da organizuju pravu akciju.

KO ĆE BITI NOVI REGIONALNI ŠAMPION?

Srpskog šampiona je u drugoj četvrtini razbudio odlični Stratos Perperoglu koji pogađa tri trojke zaredom. Međutim, kako Zvezdin odbrambeni sistem, inače jedan od najboljih u dosadašnjem toku takmičenja, nije „proradio“, Unikaha je preko Šermadinija i Lesora nastavila da zatrpava koš gostiju, dok je Sasu Salin to isto radio van linije za tri poena, pa se na odmor otišlo rezultatom 54:39.

Ono što je za Tomića bio dodatni problem uoči odlaska na pauzu jeste to što se Cirbes povredio u prvom delu meča, pa u nastavku nije bio ni na klupi.

Ipak, Zvezda je u trećoj četvrtini zaigrala nešto angažovanije u defanzivi, a ekipu Luisa Kasimira napala je njenim oružjem iz prvog poluvremena, ispod koša, ali usledile su nove izgubljene lopte i Unikaha je vrlo brzo, na osnovu tranzicije koju Beograđani nisu znali da materijalizuju, vratila dvocifrenu prednost.

Našla je Zvezda način da smanji zaostatak na jednocifrenu razliku početkom poslednjeg kvartala kada je pogodio Perperoglu, ali Džo Reglend je ostao dekoncetrisan prilikom organizacije napada, što je Unikaha iskoristila i još jednom otišla na plus 10.

Novu priliku za preokret Zvezda je dobila kada je novu trojku najpre pogodio Perperoglu, četvrtu iz isto toliko pokušaja, a zatim i Filip Čović na 3:44 do kraja meča za 71:65, pa je Kasimiro morao da zatraži tajm-aut.

Unikaha je u tim trenucima vođstvo uglavnom održavala sa linije penala, ali Zvezda je nakon tajm-auta, uprkos još jednom lošem potezu i promašenom ziceru Reglenda, preko Odža i Čovića smanjila na minus 4, a zatim nakon odlične odbrane i trojke Ognjena Dobrića stigla na samo pola koša zaostatka, i to na ulasku u poslednji minut susreta (73:72).

Odžo je na drugoj strani napravio svoj peti faul, pa je Haime Fernandes sa penala, nakon tajm-auta, povisio vođstvo na 75:72. Dobrić je u sledećem napadu promašio polaganje, ali iz skoka ga ispravlja Ristić, dok Fernandes dobija nova bacanja nakon što je nadskočio Reglenda posle promašenog šuta Salina za tri poena.

Na sve to, Reglend je u poslednjem napadu samo „potvrdio“ svoje loše veče kada je promašio trojku za izjednačenje, a Brajan Roberts je sa linije slobodnih bacanja overio drugi trijumf Unikahe u Top 16 fazi Evrokupa.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je bivši košarkaš Zvezde Matijas Lesor sa 16 poena, 13 je dodao Šermadini, uz devet skokova i tri asistencija, Brajan Roberts je upisao 11, dok su po 10 zabeležili Haime Fernandes, Sasu Salin i Kajl Viltjer.